STÜDYO FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ

14-15 Mayıs 2016

Ankara’nın en büyük fotoğraf stüdyosunda, profesyonel model ile çalışarak portfolyonuza eşsiz fotoğraflar katmak için eşsiz bir fırsat sunuyoruz!
Ankara’nın merkezinde Çankaya’da bulunan Alpha Ajans’ın 3 ayrı stüdyosunda stüdyo flaşları, sürekli ışıklar ve led panellerle, çeşitli ışık yönlendiricilerle çalışma imkanı bulabilirsiniz.
Atölye Konuları :
1.Gün
– Işık ve Fotoğraf ilişkisi
– Stüdyo Işıkları ve Işık Seçimi (Paraflaşlar, Sürekli Işıklar, Sıcak ve Soğuk Işıklar)
– Flash Işığını anlama, sürekli ışık ve flaş arasındaki fark.
– Dahili ve harici pozometre nedir, nasıl kullanılır.
– Işık Yönlendiriciler (Softboxlar, Şemsiyeler, Taslar, Barndoor, Grid, Snoot gibi en sık kullanılan Işık Yönelndiricileri arasındaki farklar, kullanım alanları, kurulum ve kullanımları.)
– Diğer stüdyo ekipmanları hakkında bilgi,kullanım alanları. (Işık ayakları, fon perdeleri, tetikleyiciler, boom standlar vs)
– Doğru ekipman seçimi ve satınalma tercihi nasıl yapılır.
– Model ve fotoğrafçı iletişimi
– Fotoğrafçı ve müşteri ilişkisi
– Klasik portre kompozisyonları ve doğru objektif seçimi (Baş, Omuz, Bel, Boy)
* Her madde başlığını takiben, ekipmanların kurulumu, sökülmesi, pozometre ile ışık ayarlanması, farklı modellerle iletişim provaları gibi uygulamalar yapılacaktır. Her katılımcının aktif olarak atölyeye katılımı sağlanacaktır.
2.Gün
– Stüdyonun hazırlanması ve çekim öncesi hazırlıklar
– Tek ışıkla çeşitli kurulumlar ve etkileri.
– Ana Işık ve dolgu ışığının birlikte kullanımı (neden ihtiyaç duyulur, nasıl kullanılır.)
– Üç ve daha fazla ışığın birlikte kullanımı (neden ihtiyaç duyulur, nasıl kullanılır.)
– En çok kullanılan stüdyo ışık kurulumlarının anlatılması, katılımcıların bu kurulumları stüdyoda kendilerinin kurmalarının uygulaması.
– Her bir katılımcı için stüdyoda model ve ışıklar ile serbest çalışma ( Serbest çalışma süresince ekibimizden bir fotoğrafçı ve diğer katılımcılar eşlik edeceklerdir. )
– Soru – Cevaplar
İmkanlar :
-90m2 Black Box Stüdyo
-70m2 White Box Stüdyo
-80m2 Greenbox Stüdyo
-6 Adet Paraflash
-3 Adet Kırmızı Kafa
-15 Adet Kino Led
-Farklı ebatlarda, Octabox, Softbox, Diffuser Şemsiye, Golden Şemsiye, Reflektör Şemsiye, Beauty Dish, Yansıtma Tasları, Reflektörler, Fon Perdeleri
Toplam Süre :
12 Saat
Workshop Ücreti :
490 TL
Kredi kartı ile ödeme imkanı vardır.
Bu atölyemize yanınızda getireceğiniz bir arkadaşınız size ve arkadaşınıza 15% indirim sağlıyor :)
Fiyat Yüksek mi?
Arkadaşlar aslına bakarsanız benzer atölyelerin çok daha yüksek rakamlara yapıldığını görebilirsiniz. Bizler katılım ücretini minimumda tutmak için elimizden geleni yapıyoruz ancak fiyatın bu şekilde belirlenmesindeki en önemli etkenler :
Mekan masrafları
Alınan izinler ve telifler
Profesyonel Model Ücreti
Bire bir uygulama ve eğitim nedeniyle katılımcı sayısının 10 kişiyle sınırlanmış olması.
Neden Sizin Atölyenize Katılmalıyım ?
Öncelikle programımızı hazırlarken tamamen sizlerden gelen taleplerle yola çıktık. En çok sıkıntı duyduğunuz, en çok merak ettiğiniz ve uygulamada en çok merak ettiğiniz konulara ağırlık verdik.
Sürekli olarak çeşitli eğitim ve atölyelere katılıp pasif izleyici olarak ne kadar sıkıldığınızı anlattınız bizlere, biz de sizi atölyenin tam içine çektik. Stüdyodaki tüm ekipmanları tanımanın yanında, hepsinin kurulumu, montajı ve demontajını uygulamalı yaparak öğreneceksiniz.
Işık anlatırken size bir pano üzerinde matematik formüller vermeyeceğiz, ancak mantık ve uygulama ile akışı öğrenmenizi sağlayacağız. Pozometreyi, paraflaşları uzaktan göstermeyeceğiz, bu ekipmanların hepsini teker teker kullanma imkanınız olacak. Böylece bu ekipmanların sizlere nasıl fayda sağlayabileceğini, çekim tarzınıza göre nelere ihtiyacınız olacağına karar verebileceksiniz.
Küçük bir odada sizi mahsur etmeyeceğiz, kocaman bir stüdyoda rahat rahat çalışmanızı sağlayacağız. Profesyonel bir modelle çalışma imkanınız olacak, çektiğiniz fotoğrafları portfolyonuzda kullanma imkanınız olacak.
12 saat yeterli mi?
Bu atölyemize katılacak fotoğrafçı arkadaşların temel fotoğraf ve pozlama bilgisine sahip olmasını bekliyoruz. Zamanınızın değerli olduğunu biliyoruz ve gereksiz bilgilerle, farklı konulara kayarak zaman geçirmek yerine uygulamalı olarak, çok basit akılda kalıcı yöntemlerle atölye amacı doğrultusunda bilgilerimizi paylaşıyoruz sizlerle. Atölye sonrası aklınıza takılan sorularınız için stüdyolarımızın kapıları her zaman açık :)