Dans ve Performans Fotoğrafçılığı Atölyesi

Ankara’nın en büyük fotoğraf stüdyolarında, 2 profesyonel dansçı ile çalışarak portfolyonuza eşsiz fotoğraflar katmak için eşsiz bir fırsat.sunuyoruz!
Bu etkinliğimiz tamamen uygulamaya yönelik bir çalışmadır.

Ankara’nın merkezinde Çankaya’da bulunan Alpha Ajans’ın 3 ayrı stüdyosunda stüdyo flaşları, sürekli ışıklar ve led panellerle, çeşitli ışık yönlendiricilerle çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Fotoragrafnotları ve Alpha Ajans fotoğrafçılarının  katılacağı etkinlik için;

Atölye Konuları :
-Stüdyo fotoğrafçılığı

-Işık kullanımı, setuplar

-Renk Filtreleri ile efekt oluşturma

-Sis makinesi ile duman efekti

-Işık boyama

-Stroboskopik flaş kullanımı

-Pudra-toz ile hareketli fotoğraflarda efekt oluşturma

Gibi konularda katılımcılar ve profesyonel fotoğrafçılar arasında sürekli bilgi paylaşımı olacaktır.
İmkanlar :

-90m2 Black Box Stüdyo

-70m2 White Box Stüdyo

-80m2 Greenbox Stüdyo

-6 Adet Paraflash

-3 Adet Kırmızı Kafa

-15 Adet Kino Led

-Farklı ebatlarda, Octabox, Softbox, Diffuser Şemsiye, Golden Şemsiye, Reflektör Şemsiye, Beauty Dish, Yansıtma Tasları, Reflektörler, Fon Perdeleri

Toplam Süre :
7 Saat
Workshop Ücreti :
390 TL
Kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanı vardır.
Bu atölyemize yanınızda getireceğiniz bir arkadaşınız size ve arkadaşınıza 15% indirim sağlıyor  🙂
Kimler İçin?
Temel fotoğraf eğitimi, temel pozlama eğitimi, temel ışık kullanımı gibi konularda bilgi sahibi fotoğrafçıları hedef alan atölyemizde her katılımcıya serbest çalışma imkanı ve çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi imkanı verilecektir.
Modeller ve fotoğrafçılar arasında imzalanacak kullanım hakkı sözleşmesi ile çekmiş olduğunuz fotoğrafları portfolyolarınızda kullanma imkanınız olacaktır.
Fiyat Yüksek mi?
Arkadaşlar aslına bakarsanız benzer atölyelerin çok daha yüksek rakamlara yapıldığını görebilirsiniz. Bizler katılım ücretini minimumda tutmak için elimizden geleni yapıyoruz ancak fiyatın bu şekilde belirlenmesindeki en önemli etkenler :

-Mekan masrafları

-Alınan izinler ve telifler

-Profesyonel Model Ücreti

-Bire bir uygulama ve eğitim nedeniyle katılımcı sayısının 10 kişiyle sınırlanmış olması.

Neden Sizin Atölyenize Katılmalıyım?
En büyük farkımız sizlere tüm kurulumları yapmanız, test etmeniz ve bol bol fotoğraf çekmeniz için fırsat sunacak olmamız 🙂 Diğer bir deyişle pasif bir katılımcı değil, tam anlamıyla aktif katılımcılar olacaksınız.Yeri gelecek hem fotoğrafçı,hem asistan olacağız.
Diğer bir deyişle, atölyemiz, uygulamaya yönelik tam anlamıyla bir workshop olacaktır. Bu süreçte çevrenizi genişletme, sürekli iletişim halinde kalabileceğiniz, bilgi paylaşımı yapabileceğiniz bir fotoğraf topluluğuyla tanışacaksınız 🙂
Pratik anlatım ve uygulama boyunca tethering yapılacak ve tüm çekilen fotoğraflar eş anlı olarak monitörler aracılığıyla izlenecektir.
Önemle vurgulamak isteriz ki bu bir atölye çalışmasıdır. Mekan, modeller ve sunulan imkanlardan tam anlamıyla faydalanabilmeniz için temel fotoğraf ve ışık bilgisine sahip olmanız tavsiye edilir.