Havadan Panorama Çekmek İsteyenler İçin

pan

Fotoğrafçılık, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni kamera türlerinin popüler olduğu bir alan. Klasik fotoğraf makinelerinin yanısıra GoPro gibi  aksiyon severlerin de ilgisini oldukça çeken kamera teknolojileri sıra dışı kareler yakalamayı vaadediyor. Çeşitlenmekte olan fotoğraf çekimleri fotoğrafın günlük hayata her geçen gün daha fazla girmesine ve geniş kitlelerce deneyimlenip sevilmesine olanak sağlıyor. Havadan fotoğraf çekmek de bunlardan biri.

Şimdi Panano adlı yeni geliştirilen bir kamera teknolojisi sayesinde panaromik fotoğraf severleri ilgi çekici kareler bekliyor.

Panono adlı kamera her yönünde bulunan kameralar ile yüksek kalitede panoramik fotoğraflar çekme imkanı sağlayan bir makine. Panono, içerisinde 36 adet kamera bulunan yuvarlak bir top şeklinde ve her kamerası 3 MP çözünürlüğe sahip, 36 kamera birleştiğinde toplamda 108 MP’lik fotoğraflar çekilebiliyor. Top şeklindeki Panono’yu havaya attığınızda içindeki sensörleri sayesinde en yüksek noktayı algılayıp o noktada 36 kamerasıyla birlikte 360 derece fotoğraf çekimi gerçekleştiriyor. Cihaz fırlatılmasına ve çok hareketli olmasına rağmen oldukça net görüntüler yakalayabiliyor. Elbette makineyle fotoğraf çekmenin tek yolu bu değil. Selfie çubuğu tarzından bir aparatınız varsa veya elinizdeyken üzerindeki tuşa basınca da fotoğraf çekimi yapılabiliyorsunuz.

Panono, düştüğünde kırılmaması için özel olarak darbelere dayanıklı olarak geliştirilmiş ve 480 gram ağırlığa sahip. 16 GB dahili depolama alanı var ve bu alan ile yaklaşık 600 adet 360 derecelik fotoğraf çekilebiliyor. Android ve iOS uygulamaları sayesinde cihazın depolama alanına ulaşabiliyor ve USB üzerinden de bilgisayara bağlanabiliyorsunuz. 400 adet fotoğrafa kadar kendi dahili depolamasını kullanabiliyor. iOS ve Android uygulamaları ile 360 derecelik fotoğraflara, cihazınızdaki ivme ölçer sensörler ile bakabiliyorsunuz. Yani telefonunuzu hangi yöne hareket ettirirseniz, 360 derecelik fotoğrafın o bölümünü izlemeniz mümkün.

Siz de fotoğrafla ilgili yeni teknolojileri deneyimlemekten keyif alanlardansanız ve 360 derece çekimlere ilgi duyuyorsanız Türkiye’deki mağazalarda olup olmayacağı bilinmeyen Panono’yu, panono.com adresinden 549 Dolar fiyat ile Türkiye’nin de dahil olduğu pek çok ülkeden satın alabilirsiniz.