Doğum Fotoğrafçılığı Hizmetimiz

Her geçen gün daha yaygınlaşmaya başlayan doğum fotoğrafçılığı ; doğum ve doğum sonrasındaki mutlu anların, en güzel ilklerin belgelenmesini ve anne babayla bebeğin çeşitli konseptlerde fotoğraflarının çekilmesini kapsayan çok önemli bir fotoğrafçılık alanıdır. Doğum öncesinde, sırasında ve sonrasında anne baba ve bebeklerinin fotoğraflarını çeken doğum fotoğrafçılarının konularında uzman kişiler olması, hem aileyle iletişimin kalitesi, hem de ortaya çıkacak karelerin başarısı açısından oldukça önemlidir. Doğum fotoğrafçılığı diğer fotoğrafçılık türlerine göre daha zor bir alandır. Bebeğiniz dünyaya gelirken doğumhanede bulunan ışıkların şiddeti ve cihazların dış yüzeylerinin parlak olması nedeniyle ortamda istenmeyen ışık kırılmaları oluşur. Bu durumda kaliteli fotoğraf çekmek ve daha önemlisi de  tekrarı olmayan bir olayın en önemli, en masum ve en duygulu anlarını yakalayıp fotoğraflayabilmek dikkat ve deneyim gerektirir. Alpha Ajans Ankara’da doğum fotoğrafçılığı konusunda uzmanlaşmış ekibi ile bebek, anne ve babaların en heyecanlı anlarını ölümsüzleştirmektedir.

Doğum ve bebek fotoğrafları; dijital fotoğraf makinesi kullanan herhangi birinin çekilebileceği sıradan fotoğraflar olarak görülmemelidir. Doğum fotoğrafları çekebilmek, fotoğrafçılık konusunda belirli bir birikim ve profesyonelliğe sahip olmayı ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanabilmeyi gerektirmektedir. Ayrıca doğum yapılan hastanelerin hijyen kurallarına göre davranılması ve ekipmanları dikkatle kullanımı da sürecin sağlıklı şekilde tamamlanması için önemli konulardır. Alpha Ajans  doğum fotoğrafçılığı konusunda uzmanlaşmış ekip ve son teknoloji ekipmanı ile çekim yapılacak doğumhanede ışık şartlarını en iyi şekilde kullanarak, en kaliteli sonuçlara ulaşmak için özen gösterir. Profesyonel doğum fotoğrafçıları ile konusunda kaliteli hizmet vererek bebeklerin dünyaya geldikleri anları ve sonrasında bebek ve ailenin kavuşmalarını bebek ve aileyi yormadan ustaca fotoğraflayıp güncel bilgisayar programları ile itinayla düzenlemekte ve şık bir fotoğraf albümü oluşturarak ailelere sunmaktadır.

Ankara’da güvenilir ve kaliteli doğum fotoğrafçılığı konusunda arayışı olan tüm aileler için Alpha Ajans profesyonel tam donanımlı stüdyolarında doğumdan önce gebelik  dönemi fotoğrafları ve doğum sonrasında yeni doğan fotoğraf çekimleri için de imkanlar sunar.  İsteyen aileler içinse özel konsept dış çekim programlayarak doğum öncesi gebelik ve doğumdan bir kaç hafta sonrasında bebek aile fotoğrafları da çekilebilmektedir.

Doğum fotoğrafçılığı süreç ve  fiyatları hakkında bilgi almak ve/ veya aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak istiyorsanız, iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

 • DOĞUM ÖNCESİ FOTOĞRAF ÇEKİMİ

   • 1- Stüdyo Çekimi: Anne adayımız kalabalıktan rahatsızlık duyuyorsa kendini daha rahat hissedebileceği, Aynı zamanda Profesyonel ışık ile kontrol edebileceğimiz bir ortam sunuyoruz.
   • 2- Dış Mekan Çekimi: Özellikle kameradan rahatsızlık duyan çiftlerin kendilerini daha rahat hissederek kamera yokmuş gibi davranmalarına yardımcı oluyor. Böylece dış mekanlarda çekilen fotoğrafların dokusu da doğal görünüyor.
   • 3- Ev Çekimleri: Kendi yaşam alanınızda daha rahat hissediyorsanız çekimleri evinizde yapıyoruz. Böylece ailenin yeni üyesi büyüdükçe kendinden önceki yaşam hakkında da fikir sahibi olabilecek…
 • DOĞUM FOTOĞRAFI

  Görsel olarak tıbbi bir operasyonu değil, ‘’Mutluluğun Fotoğrafı’’nı çekiyoruz. Ebeveynlerin bebeğini ilk gördüğü, ilk kucağına verildiği anların büyüsünü, bebeğin dünyaya gözünü ilk açtığı anın heyecanını fotoğraflarla yarınlara taşıyoruz. Zamanla kaybettiğimiz şey süreçler olsa da bu eşsiz anları yaşatmak elimizde.

 • DOĞUM SONRASI FOTOĞRAF ÇEKİMİ

  Ev ortamında gerçekleştirilen bu çekimlerde bebeğinizin göbek bağının düşmesiyle geleneksel ilk banyo deneyimini fotoğraflıyoruz. Aile büyüklerinin de yer aldığı bu geleneksel gün sayesinde size kalabalık ve mutlu aile fotoğrafları sunuyoruz.